לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  גישור משפחתי

  עורך דין ומגשר ישי מויאל, מתמחה בגישור בין בני זוג.

  מנגנון של גישור

  עו"ד ומגשר ישי מויאל מסביר כי הליך של גישור, בבסיסו, הוא מנגנון ליישוב סכסוכים בהסכמה. בשנים האחרונות, הוכרו יתרונותיו של ההליך והומלצו אף על ידי הנשיא לשעבר של בית המשפט העליון אהרון ברק. וזאת, תוך הדגשה שהוא מהווה גם השקפת עולם ותרבות חיים המבוססת על דו-שיח משתף ולא על לעומתיות.

  משא ומתן

  הכלים והמיומנויות המשמשים בגישור, הם דרך להידברות המאפשרת את ההכרה וההבנה של העמדות והאינטרסים של השני. זוהי דרך לניהול מו"מ, לתקשורת בין-אישית, שיש בה היבטים של סובלנות, סבלנות, הקשבה וכבוד הדדי. רכישת מיומנויות וכלים גישוריים על ידי מנהלים, עובדים, אנשי עסקים ואזרחים מעצימה את יכולתם להתמודד ולנהל מחלוקות בדרך של שלום והבנת כל ההיבטים של הצדדים הנוגעים בעניין. כיום, עורך דין ומגשר ישי מויאל בתל אביב בהחלט יכול לסייע לצדדים המעוניינים לסיים את הליך הגירושין ביניהם בגישור ולא במחלוקות משפטיות.

  "לא הרי פישור כהרי גישור. שניים רבים על תפוז. זה אומר כולו שלי וזה אומר כולו שלי. הכרעה שיפוטית תחליט למי הבעלות על התפוז. תהא זו לרוב הכרעה חדה. פישור עשוי לגרוס כי מחצית התפוז לזה ומחצית התפוז לזה. גישור יבחן מהם האינטרסים להבדיל מהזכויות של כל אחד בתפוז. אם האחד רוצה את הקליפה והאחר רוצה את המיץ, עשוי הליך הגישור להביא לחלוקה 'פונקציונלית' של התפוז. זה השוני בין פישור לבין גישור." – כבוד השופט בדימוס אהרון ברק

  לקוחות מספרים על השירות שלי

  כוכבית שטיינברג
  כוכבית שטיינברג
  2023-07-26
  עורך דין לגירושין משכמו ומעלה. שרותי ומקצועי ברמה גבוהה ממליצה בחום
  Rafi Aviram
  Rafi Aviram
  2023-07-25
  אני רוצה להמליץ ​​בחום על שי מויאל כעורך דין גירושין. לאורך תהליך הגירושין שלי, שי הפגין מקצועיות יוצאת דופן, מסירות ומומחיות שתרמו רבות לפתרון מוצלח. מהייעוץ הראשוני שלנו, התרשמתי מהיכולת של שי להקשיב בתשומת לב לחששות שלי ולתת הדרכה מחושבת. הוא הפגין הבנה עמוקה של המורכבות הכרוכה בתיקי גירושין והציע פתרונות מותאמים אישית שמתאימים למצב הספציפי שלי. לאורך כל ההליך המשפטי, שי תמיד היה נגיש ונגיש, והשיב מיד לכל שאלה או פניה שהיו לי. כישורי התקשורת והנכונות שלו להסביר עניינים משפטיים בצורה ברורה ומובנת היו יקרי ערך עבורי, במיוחד בתקופה כל כך מאתגרת. מומחיותו המשפטית של שי באה לידי ביטוי בגישתו האסטרטגית לטיפול בתיק שלי. הוא ניווט את נבכי דיני הגירושין בביטחון ובמיומנות, והבטיח שהזכויות והאינטרסים שלי יהיו מוגנים בכל שלב של הדרך. תשומת הלב שלו לפרטים והיסודיות בהכנת תיעוד וראיות היו מרשימות. יתרה מכך, האופי החמלה והאמפתי של שי סיפק לי את התמיכה שהייתי צריך בתקופה תובענית רגשית. הוא הראה אכפתיות אמיתית לרווחתי והרגיע אותי ללא הרף שהוא מחויב להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורי ועבור משפחתי. בזכות המסירות והעבודה הקשה של שי, הגירושים שלי הושלמו בצורה חלקה, וכעת אני יכול להתקדם בחיי בתחושת ביטחון וסגירות. לסיכום, אני ממליץ בלב שלם על שי מויאל כעורך דין גירושין. מומחיותו המשפטית, המקצועיות והדאגה האמיתית ללקוחותיו הופכים אותו לבחירה יוצאת דופן עבור כל מי שזקוק לייצוג דיני משפחה. בכנות, רפאל אבירם
  ליהי שרמן
  ליהי שרמן
  2023-07-25
  בעקבות מעבר דירה הייתי זקוקה באופן מיידי להצהרת עורך דין על שינוי כתובת שאוכל לדאוג לשיבוץ בגן אחר. שי הבין את הדחיפות ומצא זמן לסייע לי בחיוך, שירותיות, אדיבות ומקצועיות רבה. ממליצה בחום!
  n9cho_99
  n9cho_99
  2019-09-10
  הם עורכים את הדין

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   מידע נוסף בנושא

   למה עוד לשים לב בבחירת המגשר?

   מעבר לכך שיהיה עורך דין, כדאי לבחור מגשר גירושין מומלץ אשר אנשים שאתם מכירים וסומכים על דעתם עברו אצלו הליך גישור בהצלחה. חשוב שהמגשר יהיה עם הרבה מאוד מוטיבציה ורצון טוב להביא את המתגרשים להסכם שיאפשר נחיתה רכה במציאות החדשה, וכשזו משפחה עם ילדים הרצון הטוב והמוטיבציה הם קריטיים עוד יותר. חשוב ששני הצדדים ירגישו בנוח עם המגשר, שהם יכולים לשתף אותו ולפנות אליו בכל שאלה.

   עו"ד ישי מויאל הוא עורך דין לענייני משפחה וגם מגשר גירושין מומלץ ומוכר באזור המרכז. משרדו מתמחה ומתמקד בתחום דיני משפחה כך שגם תיק מורכב מטופל במקצועיות ורגישות. מוזמנים ליצור קשר

   מדוע מגשר גירושין מומלץ שיהיה גם עורך דין לענייני משפחה?

   על פניו, אם זוג בוחר בהליך גישור, הוא יכול לעשות זאת תוך התרחקות וניתוק מן הפן המשפטי ולהתמקד בעניין ניהול מו"מ. עם זאת, לא רצוי לבחור מגשר שאינו עורך דין. בבחירת מגשר גירושין מומלץ מאוד ואפילו חובה שיהיה גם עורך דין לענייני משפחה הבקיא בחוקים ובפסיקות בית המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים. גם אם ישנו רצון להגיע להסכמות בצורה רגועה, ישנם נושאים שהם סלע המחלוקת. אז חשוב שהמגשר יסתמך על החוקים הרלוונטיים או תקדימים משפטיים וכך יצליח להביא להחלטה. מגשר שהוא גם עורך דין מכיר את התמונה הרחבה, יודע כיצד נראה הליך גירושין בבית משפט, בין אם בבית דין לענייני משפחה ובין אם בבית הדין הרבני, וכך יוכל להוביל לכדי הסכם גירושין בדרך הטובה ביותר.

   מגשר גירושין מומלץ

   אם בעבר גירושין היו כרוכים במקרים רבים בסכסוך מתמשך ובמלחמה של ממש, היום, שנים אחרי, התגלה כמה נזק הדבר גורם במיוחד לילדי הזוג המתגרש אך לא רק להם. מעבר לכך, היום גירושין הם נפוצים יותר כך שחיפשו דרכים איך להעבירם הליכי גירושין במינימום של מלחמות ומאבקים. הליך גישור התגלה ככלי יעיל במקרים רבים בהם אין סכסוך מהותי בין בני הזוג וכל עוד התקשורת ביניהם טובה. עדיין, גם גישור הוא הליך לא פשוט שבו צריכים בני הזוג להגיע להסכמה בכל נושא וגם להתפשר. לכן, את התהליך צריך להוביל מגשר  לגירושין מומלץ ובעל ניסיון רב שיוכל לדלג על מחסומים ומכשולים ולהגיע להסכם בדרך החלקה ביותר שאפשר אך ללא ויתורים רבים מדי של צד אחד.

   האם מגשר חייב להיות עורך דין?

   על פי חוקי מדינת ישראל מגשר מוסמך לא חייב להיות עורך דין. הוא צריך לעבור הכשרות בתחום הגישור, להיות בעל תואר ראשון ועם ניסיון של חמש שנים לפחות בתחום עיסוקו. עם זאת, מומלץ מאוד, בפרט כשמדובר על גירושין, לבחור מגשר שהוא גם עורך דין. העיסוק והניסיון בעריכת דין נותנים למגשר תמונה רחבה יותר מתוך טיפול במקרים דומים דרך ייצוג בבית המשפט. חשוב לבחור מגשר שהוא עורך דין בתחום אליו קשור נושא הגישור, כך שבגירושין, מומלץ מאוד שהמגשר יהיה גם עורך דין לענייני משפחה.

   עו"ד ישי מויאל הוא עורך דין לענייני משפחה וגם מגשר מוסמך. הוא מעניק את השירות הטוב והמקצועי ביותר בשני התפקידים. מוזמנים ליצור קשר.

   מגשר מוסמך- בעל יכולת לתת לכל צד את החשוב לו

   מגשר מוסמך צריך להיות קודם כל גורם מקצועי ואובייקטיבי המתייחס באופן שווה לשני הצדדים ואין לו אינטרס אישי בתוצאות התהליך. מבחינה מקצועית הוא צריך להיות בעל יכולת לנהל מו"מ בין שני צדדים שאמנם הגיעו לגישור במטרה לפתור את הדברים בצורה רגועה ועם רצון טוב אך עדיין כל אחד מהם מעוניין בחלק משמעותי מן "העוגה" ולכל אחד דרישות וצרכים. ניסיון רב בגישור מאפשר למגשר לחשוב מחוץ לקופסה, להבין היטב את הצרכים של כל צד וכך להביא לתוצאות התהליך בצורה בה כל צד יקבל את מה שחשוב לו, ככל שניתן כמובן. היכן שנדרשת פשרה, מגשר מוסמך צריך להיות בעל יכולת שכנוע מעולה כדי לגרום לשני הצדדים להבין שבעניין זה הדבר נדרש  וכל צד יצטרך לוותר במידה מסוימת

   מגשר מוסמך

   הליך גישור הולך ותופס נפח גדול יותר ויותר כפתרון לישוב סכסוכים או להגעה להסכמים. הדבר ניכר אפילו בתחום בו לא פשוט בכלל להגיע להסכם המקובל על שני הצדדים והוא גירושין. רבים מהמתגרשים בוחרים היום לעשות זאת בהסכמה, בהליך גישור אותו מוביל מגשר מוסמך. הליך זה הוכח כדרך לעבור את התקופה המורכבת גם ככה של פירוק משפחה, במיוחד משפחה עם ילדים, בצורה נוחה וסימפטית יותר. כדי שהליך גישור יעבור בהצלחה צריכה להיות עדיין תקשורת טובה בין בני הזוג המתגרש וגם שלא יהיו סכסוכים מהותיים שמביאים למצב של מלחמה שלא ניתנת לפתרון בשיתוף שני הצדדים יחד. עדיין נדרשים כאן קור רוח וסבלנות מצד בני הזוג וגם נכונות להתפשר.

   האם תמיד מתאים הליך גישור?

   מומלץ מאוד לתת להליך גישור משפחתי וגישור בכלל הזדמנות אמיתית. עם זאת ישנם מצבים בהם כנראה לא  יהיו שיתוף פעולה הנדרש בין הצדדים, כבוד הדדי ושקיפות ביניהם שהם חשובים להצלחת התהליך. כאשר  יש צורך בהוצאת צווי בית משפט, כמו למשל צו הגנה של צד אחד מפני האחר, כאשר יש צורך בהצגת ראיות, חקירה וניתוח ראיות מורכבות וגם כאשר יש חוסר איזון בכוח שבין הצדדים, או כאשר למקרה ישנו גם צד פלילי – במצבים אלה מומלץ הליך משפטי.

   עו"ד ישי מויאל הוא עורך דין לענייני  משפחה וגם מגשר. אשר מנוסה בגישור ומעביר הליכי גישור בהצלחה, אך גם מציע ייצוג מקצועי בבית המשפט במקרים מורכבים שלא ניתנים לגישור או בהתאם לרצון הלקוח. מוזמנים ליצור קשר

   באילו מצבים מתאים גישור משפחתי?

   גישור משפחתי מתאים בכל נושא שקשור לעניינים משפחתיים. אחד המוכרים בהם הוא גישור למטרת גירושין. זוגות רבים בוחרים היום בדרך זו להגיע להסכם גירושין על פני התדיינות בבית המשפט (לענייני משפחה/ רבני) וגם המדינה מחייבת גם זוגות שבוחרים בבית המשפט לנסות להגיע להסכם בגישור ואף מקצה משאבים לכך. מעבר לגירושין, גישור משפחתי רלוונטי בסכסוכים משפחתיים בכל תחום, כמו למשל סכסוכים על ירושה, בין אם חלקת העיזבון היא בהתאם לחוק הירושה ובין אם על פי צוואה, כאשר ישנו עסק משפחתי שקיימת מחלוקת לגבי בעלות עליו או אופן חלוקת תפקידים ובכלל ניהולו ועוד.

   גישור עבור המשפחה

   אחד התחומים בהם ניתן להשתמש בהליך גישור במצב של מחלוקת או סכסוך הוא תחום המשפחה. משפחה היא מצד אחד המסגרת שאמורה להיות חמה ונותנת ביטחון יותר מכל מסגרת אחרת אך דווקא בשל כך, כשדברים משתבשים, כשצצה מחלוקת בנושאים שונים, בתוך המשפחה יהיה קשה להביא לפתרון שיהיה מקובל על כל הצדדים ללא התערבות של גורם מקצועי שהוא אובייקטיבי וניטרלי. גישור משפחתי הוא הבחירה של משפחות רבות שנקלעו למצב של מחלוקת והן מעדיפות אותו על פני הפיכת הנושא לעניין משפטי שיגרור דיונים רבים בבית המשפט. גישור משפחתי בא בהסתכלות שווה מתוך רצון לתת לכל צד את החשוב לו ביותר ומתוך הבנה שיהיה צורך גם בפשרות ובהליכת הצדדים זה לקראת זה.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן