לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  החלטתם להתגרש? הכול על הסכמי גירושין

  החלטתם להתגרש? מטרתם המרכזית של הסכמי גירושין היא לעצב את התא המשפחתי מחדש לאחר פירוקו. לפיכך, הסכם גירושין מוגדר כהסכם טוב במידה ויש ביכולתו לחזות קשיים שעשויים להתגלע בקרב בני הזוג בעקבות הפירוד, ולמנוע התלקחות של מחלוקות עתידיות.

  עורך הדין שי מויאל מסביר שכל תיק גירושין מהווה מקרה פרטי וייחודי משל עצמו, על כן אין אפשרות למתן רשימה שבה נקובות כלל הסוגיות שהסכמי הגירושין עוסקים בהן. עם זאת, חלק גדול מאותם הסכמי גירושין כוללים בתוכם על פי רוב כמה נושאים עיקריים, בהם הסכמה לנתינת גט\ קבלת גט, פירוט חלוקת הרכוש, גובה המזונות החודשיים, כמו גם משמורת ילדים, חינוך הילדים והסדרי ראיה.

  קביעת מועד לדיון בבית הדין הרבני

  אחת מהסוגיות שהסכמי גירושין עוסקים בהן נוגעת, כאמור, להסכמה לנתינת גט\ קבלת גט. במעמד החתימה על ההסכם, הצדדים חותמים גם על בקשה להתגרש, ועל בסיס הבקשה הזו קובעים בבית הדין הרבני מועד לדיון.

  עורך הדין שי מויאל, עורך דין להסכם גירושין מציין שבמידה והגירושין נובעים מהחלטה נחושה של אחד מהצדדים, מומלץ לו לפעול לקביעת מועד מוקדם ככל שניתן לדיון בבית הדין הרבני, זאת במטרה למנוע תרחיש שבו בן\בת הזוג מתחרט, שכן במצבים הללו, ההסכמה הראשונית של בן\בת הזוג איננה מספיקה כדי לכפות עליהם גט.

  כמו כן, בסעיף הנוגע לחלוקת הרכוש, חשוב לוודא בטרם החתימה שההסכם אכן כולל בתוכו את כל הנכסים, ושלא מתקיים תרחיש שלפיו קיים בידיו של אחד מבני הזוג ממון רב שבן\בת הזוג אינם יודעים על קיומו.

  הסכמי גירושין: נושא חינוך הילדים

  נושא נוסף שכדאי לייחס לו חשיבות במהלך גיבוש הסכמי גירושין נוגע לחינוך הילדים. עורך הדין שי מויאל מדגיש שהנושא עשוי לעתים להפוך לקריטי במקרים שבהם בן\בת הזוג עוברים תהליך של חזרה בתשובה או חזרה בשאלה, תהליך שמלווה בדרך כלל בניסיון להטמיע בילדים את רוח אמונתם החדשה. התפנית הקיצונית מובילה לא פעם לתהום רגשית עמוקה בין הילדים לבין ההורה שאינו מחזיק בילדים.

  מומלץ להסתייע בעורך דין לצורך ניסוח ההסכם, גם במקרים שבהם שני בני הזוג מגיעים להסכמה בכל הסעיפים, זאת כדי להבטיח שלא נשכחו נושאים כאלו ואחרים ולנסח את ההסכמות בשפה משפטית. לאחר החתימה על ידי הצדדים, יש להגיש לבית המשפט בקשה לאישור הסכם גירושין, על מנת להעניק לו תוקף של פסק דין.

  מחקרים מלמדים שבני זוג "נורמטיביים" עלולים לא אחת להיקלע במהלך הגירושין לחילוקי דעות, סכסוכים ועימותים בשל מגוון רחב של נושאים שונים ומשונים, החל מהדברים הגדולים כדוגמת הרכוש המשותף, הדירה ומשמורת על הילדים, וכלה במשמורת והסדרי ראיה של מוקי הכלב.

  מריבות סובבות בעיקר סביב עניינים שהתפתחו במהלך הנישואים, כמו לדוגמה, הקנאה מצד הבעל שעשויה להפוך לדרישה האוסרת על הרעייה לשעבר להכניס גברים אל הדירה שבה היא עתידה להתגורר עם הילדים, כמו גם השנאה אל החותנת שיכולה להפוך במהרה לדרישה האוסרת עליה להיות במגע עם נכדיה במסגרת הסדרי הראיה של הילדים עם אביהם, ולא אחת נכשלים הסכמי גירושים בשל חפצים ופריטים שערכם הכלכלי זניח וששוויים מסתכם בשקלים בודדים.

  המחלוקות שסביבן מתמקדים מרבית הסכסוכים

  עוה"ד שי מויאל, עורך דין הסכם גירושין, מציין שהסכמי גירושים עלולים לא פעם להיכשל בשל דרישות שנדמות למתבונן מהצד כפתטיות ומגוחכות, אולם מאחר ומדובר במצב הטעון אמוציונלית, כל נושא וכל פריט יכול להפוך לבעל ערך סנטימנטלי שלא יסולא בפז.

  עם זאת, כשהתמונה מתבהרת, ניתן להבחין שעיקר הסכסוכים מתמקדים בכמה קטגוריות מרכזיות כגון מזונות הילדים והאישה, הרכוש המשותף של בני הזוג, משמורת הילדים והסדרי הראיה שלהם, כמו גם מחלוקות הנוגעות לעניין הגט וסירוב של מי מהצדדים להתגרש.

  עורכי דין מנוסים מטיבים לזהות במהרה את המהות האמתית של הסכסוך והנקודות שבאמת שנויות במחלוקת, מה שמסייע לנטרול המחלוקות חסרות התכלית והתמקדות במטרות הרלוונטיות, הן הגלויות והן הסמויות מן העין.

  הקריטריונים ל"הסכם גירושין טוב"

  מנקודת מבטם של כל אחד מהצדדים, הסכמי גירושים מסווגים כמשביעי רצון ככל שחלקם ברכוש המשותף גדול יותר וככל שדמי המזונות שנקבעו הנם בסכומים נמוכים או גבוהים ככל שניתן בהתאמה לצד המשלם\מקבל.

  נקודה נוספת בהסכמי גירושים מתייחסת על פי רוב לקבלת משמורת ו\או הסדרי ראיה של הילדים. באופן כללי, בהיעדר נסיבות מיוחדות של חוסר מסוגלות הורית מצד האם, בתי המשפט נוטים להשאיר את הילדים בחזקתה.

  עם זאת, בנסיבות של מחלוקת בקרב בני הזוג בנוגע למשמורת ו\או הסדרי ראיה, הכרעת בית המשפט בסוגיה תיקבע בהתאם להמלצותיו של פקידי הסעד שיבדקו את המסוגלות ההורית של כל אחד מהצדדים. ואולם הסכם גירושין הוא אכן "הסכם טוב" במידה ויש לו את היכולת לחזות מראש מחלוקות עתידיות שעלולות להתגלע בקרב בני הזוג, ולסגור מלכתחילה סוגיות פתוחות.

  לקוחות מספרים על השירות שלי

  כוכבית שטיינברג
  כוכבית שטיינברג
  2023-07-26
  עורך דין לגירושין משכמו ומעלה. שרותי ומקצועי ברמה גבוהה ממליצה בחום
  Rafi Aviram
  Rafi Aviram
  2023-07-25
  אני רוצה להמליץ ​​בחום על שי מויאל כעורך דין גירושין. לאורך תהליך הגירושין שלי, שי הפגין מקצועיות יוצאת דופן, מסירות ומומחיות שתרמו רבות לפתרון מוצלח. מהייעוץ הראשוני שלנו, התרשמתי מהיכולת של שי להקשיב בתשומת לב לחששות שלי ולתת הדרכה מחושבת. הוא הפגין הבנה עמוקה של המורכבות הכרוכה בתיקי גירושין והציע פתרונות מותאמים אישית שמתאימים למצב הספציפי שלי. לאורך כל ההליך המשפטי, שי תמיד היה נגיש ונגיש, והשיב מיד לכל שאלה או פניה שהיו לי. כישורי התקשורת והנכונות שלו להסביר עניינים משפטיים בצורה ברורה ומובנת היו יקרי ערך עבורי, במיוחד בתקופה כל כך מאתגרת. מומחיותו המשפטית של שי באה לידי ביטוי בגישתו האסטרטגית לטיפול בתיק שלי. הוא ניווט את נבכי דיני הגירושין בביטחון ובמיומנות, והבטיח שהזכויות והאינטרסים שלי יהיו מוגנים בכל שלב של הדרך. תשומת הלב שלו לפרטים והיסודיות בהכנת תיעוד וראיות היו מרשימות. יתרה מכך, האופי החמלה והאמפתי של שי סיפק לי את התמיכה שהייתי צריך בתקופה תובענית רגשית. הוא הראה אכפתיות אמיתית לרווחתי והרגיע אותי ללא הרף שהוא מחויב להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורי ועבור משפחתי. בזכות המסירות והעבודה הקשה של שי, הגירושים שלי הושלמו בצורה חלקה, וכעת אני יכול להתקדם בחיי בתחושת ביטחון וסגירות. לסיכום, אני ממליץ בלב שלם על שי מויאל כעורך דין גירושין. מומחיותו המשפטית, המקצועיות והדאגה האמיתית ללקוחותיו הופכים אותו לבחירה יוצאת דופן עבור כל מי שזקוק לייצוג דיני משפחה. בכנות, רפאל אבירם
  ליהי שרמן
  ליהי שרמן
  2023-07-25
  בעקבות מעבר דירה הייתי זקוקה באופן מיידי להצהרת עורך דין על שינוי כתובת שאוכל לדאוג לשיבוץ בגן אחר. שי הבין את הדחיפות ומצא זמן לסייע לי בחיוך, שירותיות, אדיבות ומקצועיות רבה. ממליצה בחום!
  n9cho_99
  n9cho_99
  2019-09-10
  הם עורכים את הדין

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן