לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הסכמי גירושין – המדריך המלא

  אישור הסכם הגירושין אשר נחתם בין בני זוג, מהווה, למעשה, את השלב ההתחלתי בבית הדין בדיונים בתיק הגירושין. מבחינה משפטית, מדובר בחוזה בין הצדדים הכפוף לדיני מדינת ישראל, ונבחנת התאמתו לעיקרי חוק החוזים בטרם אישורו בבית הדין הרבני או בביהמ"ש לענייני משפחה ומתן תוקף של פסק דין.

  בשנים האחרונות הפכו הסכמי גירושין לאמצעי מקובל להסדרת סיום הנישואין, תוך הסכמה הדדית על מגוון סוגיות, עניינים ונושאים שונים העולים מן הפרידה. עורך הדין ישי מויאל מסביר שניסוח הסכמי גירושין דורש ידע רב, ניסיון ובקיאות שנצברים לאורך השנים בייצוג מכלול רחב של תיקי גירושין שונים, שמאחורי כול אחד מהם מסתתר סיפור שונה.

  פרשנות כפולה שעלולה להיות מנוגדת לאינטרסים של מי מהצדדים

  גם כשהמקרה הפרטי מצטייר לכאורה כמקרה פשוט, מוטב להימנע מפנייה לעמותות ו\או מכוני גישור למיניהם שמציעים הסכמי גירושין מנוסחים מראש, אם מהסיבה שמאחורי ניסוח ההסכם עשוי לעמוד משפטן מתחיל וחסר ניסיון מקצועי בתיקי גירושין, אבל בעיקר מהסיבה שהסכמי הגירושין הללו הנם על פי רוב כוללניים ואינם תפורים למידותיו של מקרה ספציפי כזה או אחר.

  מעבר לכך, לעתים קרובות נתונים הסכמי הגירושין לפרשנות כפולה שעלולה להיות מנוגדת לאינטרסים של מי מהצדדים. כאמור, הסכם גירושין סטנדרטי אמור להתאים באופן אינדיבידואלי לנסיבות המקרה. יחד עם זאת, הסכמי גירושין מכילים בדרך כלל שלושה פרקים עיקריים הנוגעים לחלוקת הרכוש, משמורת הילדים ותשלום מזונות ילדים.

  הגשת ההסכם לבית הדין הרבני או בית המשפט לצורך מתן תוקף משפטי מחייב

  סוגיית חלוקת הרכוש עוסקת באופן חלוקת הרכוש שצברו בני הזוג לאורך שנות נישואיהם, כשבכלל זה נמנים נכסי הנדל"ן, הרכבים שבבעלותם, חשבונות הבנק, זכויות עסקיות, זכויות סוציאליות, כמו גם חובות והתחייבויות הקשורות לכל נכס.

  נושא משמורת ילדים מאפשר הסדר של משמורת מלאה עבור אחד מההורים וזמני שהות להורה השני, או לחלופין משמורת משותפת של שני ההורים. גובה תשלום דמי מזונות ילדים נקבע בהתאם להסדר המשמורת שהוחלט בין בני הזוג.

  ואולם, בהסכמי גירושין חשוב להקפיד ולפרט הן את סכום החודשי לתשלום והן את מועד העברת התשלום והאופן שבו הוא יועבר. חשוב להדגיש שעל פי דיני המשפחה בישראל, הסכם הגירושין מותנה באישורו של בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה לצורך קבלת תוקף משפטי מחייב. לפיכך, לאחר שההסכם נחתם על ידי בני הזוג, יש להגישו לאישור בבית הדין הרבני \ בית המשפט לענייני משפחה.

  לקוחות מספרים על השירות שלי

  כוכבית שטיינברג
  כוכבית שטיינברג
  2023-07-26
  עורך דין לגירושין משכמו ומעלה. שרותי ומקצועי ברמה גבוהה ממליצה בחום
  Rafi Aviram
  Rafi Aviram
  2023-07-25
  אני רוצה להמליץ ​​בחום על שי מויאל כעורך דין גירושין. לאורך תהליך הגירושין שלי, שי הפגין מקצועיות יוצאת דופן, מסירות ומומחיות שתרמו רבות לפתרון מוצלח. מהייעוץ הראשוני שלנו, התרשמתי מהיכולת של שי להקשיב בתשומת לב לחששות שלי ולתת הדרכה מחושבת. הוא הפגין הבנה עמוקה של המורכבות הכרוכה בתיקי גירושין והציע פתרונות מותאמים אישית שמתאימים למצב הספציפי שלי. לאורך כל ההליך המשפטי, שי תמיד היה נגיש ונגיש, והשיב מיד לכל שאלה או פניה שהיו לי. כישורי התקשורת והנכונות שלו להסביר עניינים משפטיים בצורה ברורה ומובנת היו יקרי ערך עבורי, במיוחד בתקופה כל כך מאתגרת. מומחיותו המשפטית של שי באה לידי ביטוי בגישתו האסטרטגית לטיפול בתיק שלי. הוא ניווט את נבכי דיני הגירושין בביטחון ובמיומנות, והבטיח שהזכויות והאינטרסים שלי יהיו מוגנים בכל שלב של הדרך. תשומת הלב שלו לפרטים והיסודיות בהכנת תיעוד וראיות היו מרשימות. יתרה מכך, האופי החמלה והאמפתי של שי סיפק לי את התמיכה שהייתי צריך בתקופה תובענית רגשית. הוא הראה אכפתיות אמיתית לרווחתי והרגיע אותי ללא הרף שהוא מחויב להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורי ועבור משפחתי. בזכות המסירות והעבודה הקשה של שי, הגירושים שלי הושלמו בצורה חלקה, וכעת אני יכול להתקדם בחיי בתחושת ביטחון וסגירות. לסיכום, אני ממליץ בלב שלם על שי מויאל כעורך דין גירושין. מומחיותו המשפטית, המקצועיות והדאגה האמיתית ללקוחותיו הופכים אותו לבחירה יוצאת דופן עבור כל מי שזקוק לייצוג דיני משפחה. בכנות, רפאל אבירם
  ליהי שרמן
  ליהי שרמן
  2023-07-25
  בעקבות מעבר דירה הייתי זקוקה באופן מיידי להצהרת עורך דין על שינוי כתובת שאוכל לדאוג לשיבוץ בגן אחר. שי הבין את הדחיפות ומצא זמן לסייע לי בחיוך, שירותיות, אדיבות ומקצועיות רבה. ממליצה בחום!
  n9cho_99
  n9cho_99
  2019-09-10
  הם עורכים את הדין

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן