לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הסכמי ממון

  הסכם ממון הוא חוזה ייחודי, הנערך בכתב בין בני זוג (בין אם נשואים ובין אם לאו, לרבות בני זוג חד-מיניים), בו מוסדרים הדדית כל ענייני הממון והרכוש העתידיים, בהתאם לרצון והבחירה האישיים המוסכמים עליהם. הסכמי ממון הם חוזים משפטיים הצופים פני עתיד ובעקרון אמורה להיות להם נפקות רק למקרה של פקיעת הקשר (חלילה), כלומר: פירוד, גירושין, או פטירת מי מבני הזוג.

  הסכמי ממון כמו תעודת ביטוח

  ההסכמים מהווים מעין "תעודת ביטוח" לזוגיות, הנועד להבטיח מן הפן המשפטי, כי במקרה של פקיעת הקשר לא תתעוררנה מחלוקות כספיות קשות, באופן כזה שבני הזוג ייקבעו ויגדירו מבעוד מועד במסגרתו את הקונסטלציה המוסכמת של יחסיהם הממוניים.

  עו"ד ישי מויאל, עורך דין גירושין בתל אביב, מסביר שהסכמי ממון אינם כמו הסכם גירושין הנעשה כאשר בני הזוג, או מי מהם, כבר מעוניין/ים להיפרד, אלא עת שהם מצויים בתקופה הטובה של הזוגיות, ומשכך מסוגלים לתקשר באופן חיובי ולגבש ביניהם החלטות והסכמות חשובות, באופן הוגן ואגב אווירה מכובדת, נעימה ושקולה, לקראת העתיד לבוא.

  הסכם מקצועי יגן על שני בני הזוג ובתוך כך יצור ביניהם מנגנון משפטי מסודר, מושכל, ראוי, הוגן ומאוזן, אשר הינו קבוע ומתוכנן מראש, במסגרתו גם במקרה של פרידה, אף צד לא יצא מקופח ו/או מופתע בעתיד, מהפן הכלכלי, מדלת הזוגית.

  מכאן, הסכמי ממון מבוססים על שלושה אלמנטים (מצטברים): זהו הסכם בין בני זוג. ההסכם חייב להיערך בכתב. ההסכם חייב לקבל אישור משפטי, למען שיהא לו תוקף חוקי.

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן