לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  כיצד להתגרש כמו שצריך?

  ההחלטה על גירושים אינה החלטה פשוטה עבור הצדדים במיוחד כשמעורבים בתמונה ילדים וחשוב להתייעץ עם מומחים על מנת להפריד כוחות בדרך הנעימה ביותר.

  עו"ד אמורים לייצג את האינטרסים של כל אחד מבני הזוג ולדאוג להם לרווחה כלכלית ולשמירת זכויותיהם תוך כדי התהליך ולאחר הגירושים. הטיפול המשפטי קריטי להצלחת התהליך ולכן חשוב לבחור עו"ד המתמחה בדיני משפחה ובעל ניסיון בהליכי גירושין שיכוון אתכם בכל ההיבטים הרלבנטיים לאורך הדרך. לפניכם מספר פעולות חשובות בתהליך:

  גישור לפני גירושין

  רגע לפני שמפרקים את החבילה עוברים היום בני הזוג הליך גישור במהלכו אפשר להגיע להבנות והסכמה בנוגע לכל מה שדרוש לחיים החדשים: מגורים לילדים, חלוקת רכוש, ניהול תקשורת אפקטיבית לאחר הגירושין וכל זה עד לחתימת הסכים מעמיק שסוקר את כל ההסכמות וההחלטות אליהן הגיעו בני הזוג במסגרת הגישור.

  בני זוג מגיעים לגישור כאשר השימה שלהם ושל המגשר היא לגשר על הפערים והמחלוקות שקשורות בפירוק בין אם בכל מה שקשור לילדים, חיות מחמד, נדל"ן וכספים. הליך גירושין באמצעות גישור יכול להיות תהליך קצר או ארוך תלוי בצדדים, במגשר ובתקשורת הישירה בין המעורבים וכן הגעה להבנות ובכל מקרה, להסכם הגישור יכול להיות תוקף משפטי וההליך נשאר דיסקרטי והתוכן שמור תחת חיסיון.

  הסכמי גירושין והסכם מזונות

  לאחר הגישור ובייעוץ עם עורכי דין מאפיינים וחותמים הסכם גירושין המקובל על שני הצדדים בו למעשה הצדדים מסדירים את היחסים הכלכליים והממוניים ביניהם כולל עזיבת צד אחד של הבית או מכירת הנכס המשותף, חלוקת הרכוש ויש התייחסות לפי סוג הרכוש שיש לבני הזוג בין אם מדובר ברכב, דירה, מיטלטלין, ביטוחים בבעלות משותפת, סילוק תביעות וכדומה.

  חלק בלתי נפרד מההסכם הוא הסכם מזונות המתייחס לגובה דמי המזונות. את ההסכם יש להגיש לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני ולשלם אגרה לפני הזימון לדיון בבית המשפט. בכל הנוגע למזונות הכוונה היא הן למזונות הילדים שנועדו למימון ההוצאות הקשורות לילדים והן למזונות בן/בת הזוג שהינו חיוב נפרד מדמי המזונות אך יש להגיע להסכמה מהו סכום המזונות הללו, מי משלם ובאיזו מתכונת (חודשית, מראש וכדומה).

  זכויות מס בתהליך גירושין

  חשוב לברר מראש את הזכויות והחובות הקשורים לגירושין ולסטטוס העתידי החדש – גרוש/ה. כך למשל, יש הרבה מה לדעת מבחינת מיסוי שקשור לגירושין כמו הטבת מס על תשלום דמי מזונות – נקודת זיכוי במס הכנסה בשווי 216 שקלים לחודש או 2,592 שקלים לשנה.

  על מנת לקבל הטבה זו יש למלא טופס 101 ולהגיש למעסיק או מי שעצמאי – טופס 1301 דין וחשבון. נקודת זיכוי לגרושים במס היא תוספת לנקודות הזיכוי שמגיעות להורים במדינת ישראל לילדים עד גיל 18.

  כמו כן, חשוב לדעת שיש פטור לזוגות מתגרשים ממיסוי מקרקעין – מה שנקרא "העברה אגב גירושין", אך יש לבצע העברת אגב גירושין בלשכת רישום מקרקעין מראש בה עליכם להציג אישורים כמו שטרי מכר, הסכם גירושין, העברת זכויות וכדומה.

  דמי מזונות פטורים ממס הכנסה כי הם לא נחשבים להכנסה אלא כהוצאה מוכרת ולכן יש פטור על דמי מזונות אפילו אם מתקבלת קצבת דמי מזונות מהביטוח הלאומי.

  אפשר תמיד להתייעץ איתי על מנת להבין מה עליכם לשלם וממה אתם פטורים וכן לוודא שאתם אכן מקבלים את נקודות הזיכוי המגיעות לכם על פי חוק על תשלום דמי מזונות. עו"ד יוכל לסייע לכם בגיבוש אסטרטגיה טובה בהתנהלות מול הגרוש וכן מול הרשויות ובית המשפט.

  לקוחות מספרים על השירות שלי

  כוכבית שטיינברג
  כוכבית שטיינברג
  2023-07-26
  עורך דין לגירושין משכמו ומעלה. שרותי ומקצועי ברמה גבוהה ממליצה בחום
  Rafi Aviram
  Rafi Aviram
  2023-07-25
  אני רוצה להמליץ ​​בחום על שי מויאל כעורך דין גירושין. לאורך תהליך הגירושין שלי, שי הפגין מקצועיות יוצאת דופן, מסירות ומומחיות שתרמו רבות לפתרון מוצלח. מהייעוץ הראשוני שלנו, התרשמתי מהיכולת של שי להקשיב בתשומת לב לחששות שלי ולתת הדרכה מחושבת. הוא הפגין הבנה עמוקה של המורכבות הכרוכה בתיקי גירושין והציע פתרונות מותאמים אישית שמתאימים למצב הספציפי שלי. לאורך כל ההליך המשפטי, שי תמיד היה נגיש ונגיש, והשיב מיד לכל שאלה או פניה שהיו לי. כישורי התקשורת והנכונות שלו להסביר עניינים משפטיים בצורה ברורה ומובנת היו יקרי ערך עבורי, במיוחד בתקופה כל כך מאתגרת. מומחיותו המשפטית של שי באה לידי ביטוי בגישתו האסטרטגית לטיפול בתיק שלי. הוא ניווט את נבכי דיני הגירושין בביטחון ובמיומנות, והבטיח שהזכויות והאינטרסים שלי יהיו מוגנים בכל שלב של הדרך. תשומת הלב שלו לפרטים והיסודיות בהכנת תיעוד וראיות היו מרשימות. יתרה מכך, האופי החמלה והאמפתי של שי סיפק לי את התמיכה שהייתי צריך בתקופה תובענית רגשית. הוא הראה אכפתיות אמיתית לרווחתי והרגיע אותי ללא הרף שהוא מחויב להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורי ועבור משפחתי. בזכות המסירות והעבודה הקשה של שי, הגירושים שלי הושלמו בצורה חלקה, וכעת אני יכול להתקדם בחיי בתחושת ביטחון וסגירות. לסיכום, אני ממליץ בלב שלם על שי מויאל כעורך דין גירושין. מומחיותו המשפטית, המקצועיות והדאגה האמיתית ללקוחותיו הופכים אותו לבחירה יוצאת דופן עבור כל מי שזקוק לייצוג דיני משפחה. בכנות, רפאל אבירם
  ליהי שרמן
  ליהי שרמן
  2023-07-25
  בעקבות מעבר דירה הייתי זקוקה באופן מיידי להצהרת עורך דין על שינוי כתובת שאוכל לדאוג לשיבוץ בגן אחר. שי הבין את הדחיפות ומצא זמן לסייע לי בחיוך, שירותיות, אדיבות ומקצועיות רבה. ממליצה בחום!
  n9cho_99
  n9cho_99
  2019-09-10
  הם עורכים את הדין

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן