לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  מזונות אישה

  המקור לחיוב הבעל במזונות אשתו הוא בסעיף 2 לחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט-1959. בסעיף 2(א) לחוק יוצק את המקורות המשפטיים / ההלכתיים בדין האישי כל בני זוג יהודים.

  מזונות אישה: זכאות

  טרם ידון בית המשפט או בית הדין בגובה המזונות אותו הוא יפסוק לאישה על האישה להוכיח ראשית לכל שהיא זכאית לקבל מזונות. כל אישה זכאית לקבל מזונות מבעלה, ההתחייבות למזונות אישה נוצרה כבר במעמד הקידושין שם הבעל מתחייב בחתימה על הכתובה לזון ולפרנס את אישתו על פי הכלל של עולה עימו ואינה יורדת והיא זכות הנובעת מהחיים המשותפים של הבעל והאישה.

  ניתן להגיש תביעת מזונות אישה כל אימת שהבעל חדל מלפרנס את אישתו ואין הדבר בהכרח קשור לסכסוך גירושין. אולם אם האישה עובדת ומתפרנסת, יכול בעלה לומר לה צאי מעשי ידייך במזונותייך, דהיינו הכנסתה משמשת אותה למזונותיה והוא אינו צריך לשלם לה מזונות בנוסף, אולם אם אין די בהכנסת האישה כדי לענות על כל צרכיה הרי שבעלה חייב להשלים את מזונותיה. אישה מאבדת את זכותה למזונות אם בעלה מגיש כנגדה תביעת גירושין ומוכיח כי יש לו סיבה מוצדקת להתגרש ממנה ובשפה מקצועית אם הבעל הוכיח כי יש לו עילה לגירושין.

  מזונות במקרה של בגידה

  הסיטואציה השכיחה ביותר היא מעשה בגידה. אישה שבגדה בבעלה מאבדת את זכותה למזונות אישה. אישה החפצה להתגרש מבעלה ללא כל סיבה מוצדקת יכולה לאבד את זכותה למזונותיה בעצם הבעת רצונה להיפרד מעל בעלה או במידה והאישה עזבה את בעלה וביתה ללא כל סיבה מוצדקת.

  ישי מויאל, עורך דין לדיני משפחה מומלץ, מסביר שטרם ידון בית המשפט או בית הדין בגובה המזונות אותו הוא יפסוק לאישה, היא מוכרחה להוכיח שהיא זכאית למזונות.

  לקוחות מספרים על השירות שלי

  כוכבית שטיינברג
  כוכבית שטיינברג
  2023-07-26
  עורך דין לגירושין משכמו ומעלה. שרותי ומקצועי ברמה גבוהה ממליצה בחום
  Rafi Aviram
  Rafi Aviram
  2023-07-25
  אני רוצה להמליץ ​​בחום על שי מויאל כעורך דין גירושין. לאורך תהליך הגירושין שלי, שי הפגין מקצועיות יוצאת דופן, מסירות ומומחיות שתרמו רבות לפתרון מוצלח. מהייעוץ הראשוני שלנו, התרשמתי מהיכולת של שי להקשיב בתשומת לב לחששות שלי ולתת הדרכה מחושבת. הוא הפגין הבנה עמוקה של המורכבות הכרוכה בתיקי גירושין והציע פתרונות מותאמים אישית שמתאימים למצב הספציפי שלי. לאורך כל ההליך המשפטי, שי תמיד היה נגיש ונגיש, והשיב מיד לכל שאלה או פניה שהיו לי. כישורי התקשורת והנכונות שלו להסביר עניינים משפטיים בצורה ברורה ומובנת היו יקרי ערך עבורי, במיוחד בתקופה כל כך מאתגרת. מומחיותו המשפטית של שי באה לידי ביטוי בגישתו האסטרטגית לטיפול בתיק שלי. הוא ניווט את נבכי דיני הגירושין בביטחון ובמיומנות, והבטיח שהזכויות והאינטרסים שלי יהיו מוגנים בכל שלב של הדרך. תשומת הלב שלו לפרטים והיסודיות בהכנת תיעוד וראיות היו מרשימות. יתרה מכך, האופי החמלה והאמפתי של שי סיפק לי את התמיכה שהייתי צריך בתקופה תובענית רגשית. הוא הראה אכפתיות אמיתית לרווחתי והרגיע אותי ללא הרף שהוא מחויב להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורי ועבור משפחתי. בזכות המסירות והעבודה הקשה של שי, הגירושים שלי הושלמו בצורה חלקה, וכעת אני יכול להתקדם בחיי בתחושת ביטחון וסגירות. לסיכום, אני ממליץ בלב שלם על שי מויאל כעורך דין גירושין. מומחיותו המשפטית, המקצועיות והדאגה האמיתית ללקוחותיו הופכים אותו לבחירה יוצאת דופן עבור כל מי שזקוק לייצוג דיני משפחה. בכנות, רפאל אבירם
  ליהי שרמן
  ליהי שרמן
  2023-07-25
  בעקבות מעבר דירה הייתי זקוקה באופן מיידי להצהרת עורך דין על שינוי כתובת שאוכל לדאוג לשיבוץ בגן אחר. שי הבין את הדחיפות ומצא זמן לסייע לי בחיוך, שירותיות, אדיבות ומקצועיות רבה. ממליצה בחום!
  n9cho_99
  n9cho_99
  2019-09-10
  הם עורכים את הדין

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן