לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין ירושה: מעוניינים להגיש בקשה למימוש ירושה? פסילת הצוואה?

  מתכננים להגיש בקשה עבור מימוש הירושה? מעוניינים בהדרת יורשים או בפסילת הצוואה? נקלעתם למחלוקת בנוגע לחלוקת העיזבון? מעוניינים למנוע מבעוד מועד תרחישים מסוג זה?

  בנסיבות הללו כדאי להסתייע בשירותיו של עו"ד לענייני משפחה, עורך דין ירושה, שמאחוריו עומדים ניסיון מקצועי עשיר, היכרות מעמיקה עם כל הגורמים והשירותים הניתנים אצל הרשם לענייני ירושה ובקיאות בכל הקשור לענייני ירושות וצוואות בישראל. בנוסף, עו"ד משפחה במרכז נמצא במיקום מעולה ויכול לרכז אליו מכל הארץ.

  סעיף 10 לחוק הירושה קובע שבהעדר צוואה כשרה, נקבעת זהות היורשים באופן ברור ושרירותי ("ירושה על פי דין"), כשסדר העדיפויות לחלוקת הירושה מדורג בהתאם לקרבה ביולוגית של היורשים אל המנוח. באופן זה, הראשוניים בסדר העדיפויות הם קרוביו מדרגה ראשונה של המנוח, בהם ילדיו, נכדיו וניניו.

  מקרים של העדר צוואה כשרה

  עורך הדין שי מויאל, עורך דין ירושה, מסביר שבמידה ואין למנוח יורשים מדרגה ראשונה, עוברת הירושה אל קרוביו מדרגה שנייה, בהם הוריו, אחיו, אחיותיו ואחייניו. הקטגוריה השלישית בדירוג כוללת את סבו וסבתו של המנוח, דודיו ובני דודו. במקרים שבהם אין למנוח יורשים משלוש המדרגות הללו, הירושה מועברת אל המדינה.

  במקרים שבהם יש למנוח\ה בני זוג, אזי מחצית מהירושה מועברת אליהם ומחצית אל ילדים. במידה ולמנוח\ה אין ילדים, אך יש לו או לה הורים, אחים או אחיינים, אזי שני שליש מהירושה מועברים לבני זוג והשליש הנותר מועבר אל בני משפחתו מדרגה שנייה. במקרים שבהם אין למנוח מישהו מהקרובים הללו, הירושה מועברת במלואה לבני זוג.

  עורך דין ירושה: ניסוח ועריכת צוואות באופן מקצועי שמונע אפשרות לפסילתן

  עורך הדין שי מויאל מדגיש החוק מתייחס, כאמור, למקרים שמתאפיינים בהעדר צוואה כשרה. מדובר, למעשה, בהסדר דיספוזיטיבי שאיננו סותר את זכות היסוד של האדם להחליט לגבי רשימת היורשים ואופן חלוקת רכושו לאחר לכתו. בכפוף לזכות היסוד הזו רשאי האדם להחליט על הדרה ו\או העדפה של בני הזוג או אחד הילדים על פני האחרים, כמו גם להוריש את רכושו למוסד כלשהו, לידועה בציבור וכן הלאה.

  נהוג להסתייע על פי רוב בשירותיו של עורך דין ירושה לצורך ניסוח ועריכת צוואות באופן מקצועי שמונע אפשרות לפסילתן, וכן לצורך הגשת בקשות לקיום הצוואות. יחד עם זאת, לעתים עולה הצורך בשירותיו של עורך הדין לשם הגשת בקשה לפסילת הצוואה, כמו במקרים שבהם מתעורר חשד למעורבות או השפעה בלתי הוגנת של מי מהיורשים על המנוח בעת עריכת צוואה.

  לקוחות מספרים על השירות שלי

  כוכבית שטיינברג
  כוכבית שטיינברג
  2023-07-26
  עורך דין לגירושין משכמו ומעלה. שרותי ומקצועי ברמה גבוהה ממליצה בחום
  Rafi Aviram
  Rafi Aviram
  2023-07-25
  אני רוצה להמליץ ​​בחום על שי מויאל כעורך דין גירושין. לאורך תהליך הגירושין שלי, שי הפגין מקצועיות יוצאת דופן, מסירות ומומחיות שתרמו רבות לפתרון מוצלח. מהייעוץ הראשוני שלנו, התרשמתי מהיכולת של שי להקשיב בתשומת לב לחששות שלי ולתת הדרכה מחושבת. הוא הפגין הבנה עמוקה של המורכבות הכרוכה בתיקי גירושין והציע פתרונות מותאמים אישית שמתאימים למצב הספציפי שלי. לאורך כל ההליך המשפטי, שי תמיד היה נגיש ונגיש, והשיב מיד לכל שאלה או פניה שהיו לי. כישורי התקשורת והנכונות שלו להסביר עניינים משפטיים בצורה ברורה ומובנת היו יקרי ערך עבורי, במיוחד בתקופה כל כך מאתגרת. מומחיותו המשפטית של שי באה לידי ביטוי בגישתו האסטרטגית לטיפול בתיק שלי. הוא ניווט את נבכי דיני הגירושין בביטחון ובמיומנות, והבטיח שהזכויות והאינטרסים שלי יהיו מוגנים בכל שלב של הדרך. תשומת הלב שלו לפרטים והיסודיות בהכנת תיעוד וראיות היו מרשימות. יתרה מכך, האופי החמלה והאמפתי של שי סיפק לי את התמיכה שהייתי צריך בתקופה תובענית רגשית. הוא הראה אכפתיות אמיתית לרווחתי והרגיע אותי ללא הרף שהוא מחויב להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורי ועבור משפחתי. בזכות המסירות והעבודה הקשה של שי, הגירושים שלי הושלמו בצורה חלקה, וכעת אני יכול להתקדם בחיי בתחושת ביטחון וסגירות. לסיכום, אני ממליץ בלב שלם על שי מויאל כעורך דין גירושין. מומחיותו המשפטית, המקצועיות והדאגה האמיתית ללקוחותיו הופכים אותו לבחירה יוצאת דופן עבור כל מי שזקוק לייצוג דיני משפחה. בכנות, רפאל אבירם
  ליהי שרמן
  ליהי שרמן
  2023-07-25
  בעקבות מעבר דירה הייתי זקוקה באופן מיידי להצהרת עורך דין על שינוי כתובת שאוכל לדאוג לשיבוץ בגן אחר. שי הבין את הדחיפות ומצא זמן לסייע לי בחיוך, שירותיות, אדיבות ומקצועיות רבה. ממליצה בחום!
  n9cho_99
  n9cho_99
  2019-09-10
  הם עורכים את הדין

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן