לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  תהליך גירושין

  החלטתם לפרק את החבילה? אין עוררין על כך שתהליך גירושין, פירוק המשפחה והחיים המשותפים, מהווים את אחד מהשינויים הגדולים והמשמעותיים ביותר שאתם צפויים לעבור בחייכם, כשהדרך שבה הדבר מתרחש והאופן שבו התהליך יסתיים נתון במידה רבה בידיכם. לשם כך דרושים נחישות, בהירות וידע, וכדאי לפנות לייעוץ ראשוני אצל עורך דין לענייני משפחה, עורך דין מגשר וכדו' לצורך קבלת הכוונה ותדרוך בהתאם למקרה הספציפי שלכם.

  תהליך גירושין – עורך הדין שי מויאל מציין שקיימת אפשרות לעריכת הסכם שלום בית לפני שפותחים בהליך, מה שעשוי להעניק הזדמנות לשיקום הקשר, ובפרט כשבסיפור הזה ישנם גם ילדים. גיבוש ההסכם מתקיים בהשתתפות שני הצדדים ובעזרתו של עורך דין שמקפיד על ניסוח הסכם שאינו מעניק יתרון למי מבין הצדדים במידה ובני הזוג יחליטו בסופו של דבר להתגרש.

  הגשת תביעה לשלום בית

  עורך הדין שי מויאל מוסיף שניתן להגיש תביעה לשלום בית במקרים שבהם רק אחד מבני הזוג מעוניין בכך בעוד בן הזוג השני מתנגד. עם זאת, התביעה לשלום בית ואיננה ניתנת לאכיפה, ואין דרך לכפות על בן\בת הזוג את מימוש תנאי התביעה.

  ואולם, לעתים קרובות משמשת התביעה הזו ככלי טקטי בתהליך גירושין, זאת לצורך השגת יתרונות בהמשך ההליכים, ולאו דווקא מתוך שאיפה כנה ואמתית בשיקום מערכת היחסים.

  בנסיבות שבהן ההחלטה להתגרש היא משותפת לשני בני הזוג, עליהם להגיע להסכם גירושין, וניתן לעשות זאת במספר דרכים, כמו ניסוח הסכם באופן עצמאי, או לחלופין להסתייע בעורך דין, במגשר או בטוען רבני.

  תהליך גירושין: ניסוח הסכם גירושין בהיר, מובן, מפורט וחד-משמעי

  עם זאת, במידה ואין זיקה מקצועית לתחום, מומלץ שלא לנסות לנסח את ההסכם באופן עצמאי ללא הסתייעות באנשי מקצוע מנוסים. תהליך גירושין, כאן חשוב להקפיד שההסכם ינוסח באמצעות עורך דין מנוסה, על מנת להבטיח שהוא מקצועי, בהיר, מובן, מפורט וחד-משמעי, תוך התייחסות אל הנקודות הרלוונטיות, זאת כדי למנוע כל אפשרות למחלוקות עתידיות שונות הנוגעות לפרשנותו.

  באופן כללי, מרבית מהסכמי הגירושין מתייחסים לארבע סוגיות עיקריות שהן משמורת הילדים והסדרי הראיה של הקטינים, מזונות ילדים, כמו גם חלוקת הרכוש והכספים וענייני הגט עצמו. לאחר החתימה על הסכם הגירושין, יש להקפיד ולהגישו לבית דין רבני או לבית משפט לענייני משפחה לצורך אישורו ומתן תוקף משפטי מחייב, תהליך הגירושין בשלבו הסופי הוא טקס סידור הגט שמתקיים בבית הדין הרבני.

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן