לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  תהליך גירושין – המדריך המלא

  עורך דין מומחה בדיני משפחה ובגירושין בפרט.

  השלב ההתחלתי בתהליך גירושין בקרב בני זוג ישראליים יהודים כרוך בפתיחת הליך / תביעה לגירושין בבית הדין הרבני, וכך גם לגבי הליך סידור הגט.

  עורך הדין ישי מויאל מסביר שההתדיינות בכל העניינים והנושאים הנלווים אל ההליך, בהם ענייני הממון, חלוקת רכוש משותף, מזונות ומשמורת ילדים, יכולה אמנם להתקיים בערכאה המועדפת (בית הדין הרבני או ביהמ"ש לענייני משפחה), אולם הדיון בסוגיית ההסכמה לגירושין כמו גם טקס הגירושין הלכה למעשה, שניהם בסמכותו המלאה של בית הדין הרבני.

  במקרים שבהם מתקיימת הסכמה בין שני בני הזוג באשר לכול שאר הסוגיות והעניינים הנלווים אל ההליך, מוגש הסכם הגירושין לאחת הערכאות לצורך אישורה ומתן תוקף של פסק דין, ובזאת מסתיים ההליך הביורוקרטי.

  גירושין בהסכמה או ללא הסכמה בין בני הזוג

  תהליך גירושין יכול להתבצע בשני אופנים: גירושין בהסכמתם של שני בני הזוג (הגשת "בקשה משותפת לגירושין"), או לחלופין גירושין ללא הסכמה בקרב בני הזוג (הגשת "תביעת גירושין"). עורך הדין ישי מויאל מסביר שבמידה והפרידה היא החלטה משותפת של שני בני הזוג, מומלץ להם להגיש במשותף את הבקשה לגירושין בבית הדין הרבני, מה שעשוי לייעל ולקצר משמעותית את כול התהליך עצמו.

  יש להגיש את הבקשה לגט בבית הדין הרבני שבמקום מגוריהם של בני הזוג. גם בנוגע לשאר הסוגיות הנלוות אל הגירושין מתפצלת הדרך לשתיים: הסכם גירושין או בקשה ליישוב סכסוך. כשמתקיימת הסכמה של שני בני הזוג באשר לכל הנושאים הרלוונטיים העומדים על הפרק בעקבות פרידתם, עליהם לערוך הסכם גירושין ולהגישו לביהמ"ש לענייני משפחה או בית הדין הרבני לצורך אישורו ומתן תוקף של פסק דין.

  הסכם גירושין או בקשה ליישוב סכסוך

  במקרים של מחלוקת בקרב בני הזוג לגבי אחד או יותר מהנושאים הרלוונטיים הנלווים לתהליך הגירושין, עליהם להגיש בקשה ליישוב סכסוך באחת משתי הערכאות, והם יוזמנו לפגישות גישור שמתקיימות ביחידות הסיוע שליד ביהמ"ש לענייני משפחה או בית הדין הרבני שאליו הבקשה הוגשה.

  המטרה היא לנסות ולמנוע מבני הזוג הגעה למצב של מאבק משפטי ולסייע להם בסיום ההליך בהסכמה, כאשר רק במקרים שבהם נכשל הליך הגישור, רשאים הצדדים לפנות לערכאות המשפטיות.

  מן האמור לעיל ניתן להבין שתהליך גירושים עשוי להתנהל במגוון דרכים שונות, זאת בהתאם ליכולתם של בני הזוג ליישב את המחלוקות ולהגיע לעמק השווה. עם זאת, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום, בין אם ישנה הסכמה בקרב בני הזוג ובין אם מחלוקת עמוקה.

  אין מאמר זה מהווה תחליף לייעוץ משפטי

  לקוחות מספרים על השירות שלי

  כוכבית שטיינברג
  כוכבית שטיינברג
  2023-07-26
  עורך דין לגירושין משכמו ומעלה. שרותי ומקצועי ברמה גבוהה ממליצה בחום
  Rafi Aviram
  Rafi Aviram
  2023-07-25
  אני רוצה להמליץ ​​בחום על שי מויאל כעורך דין גירושין. לאורך תהליך הגירושין שלי, שי הפגין מקצועיות יוצאת דופן, מסירות ומומחיות שתרמו רבות לפתרון מוצלח. מהייעוץ הראשוני שלנו, התרשמתי מהיכולת של שי להקשיב בתשומת לב לחששות שלי ולתת הדרכה מחושבת. הוא הפגין הבנה עמוקה של המורכבות הכרוכה בתיקי גירושין והציע פתרונות מותאמים אישית שמתאימים למצב הספציפי שלי. לאורך כל ההליך המשפטי, שי תמיד היה נגיש ונגיש, והשיב מיד לכל שאלה או פניה שהיו לי. כישורי התקשורת והנכונות שלו להסביר עניינים משפטיים בצורה ברורה ומובנת היו יקרי ערך עבורי, במיוחד בתקופה כל כך מאתגרת. מומחיותו המשפטית של שי באה לידי ביטוי בגישתו האסטרטגית לטיפול בתיק שלי. הוא ניווט את נבכי דיני הגירושין בביטחון ובמיומנות, והבטיח שהזכויות והאינטרסים שלי יהיו מוגנים בכל שלב של הדרך. תשומת הלב שלו לפרטים והיסודיות בהכנת תיעוד וראיות היו מרשימות. יתרה מכך, האופי החמלה והאמפתי של שי סיפק לי את התמיכה שהייתי צריך בתקופה תובענית רגשית. הוא הראה אכפתיות אמיתית לרווחתי והרגיע אותי ללא הרף שהוא מחויב להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורי ועבור משפחתי. בזכות המסירות והעבודה הקשה של שי, הגירושים שלי הושלמו בצורה חלקה, וכעת אני יכול להתקדם בחיי בתחושת ביטחון וסגירות. לסיכום, אני ממליץ בלב שלם על שי מויאל כעורך דין גירושין. מומחיותו המשפטית, המקצועיות והדאגה האמיתית ללקוחותיו הופכים אותו לבחירה יוצאת דופן עבור כל מי שזקוק לייצוג דיני משפחה. בכנות, רפאל אבירם
  ליהי שרמן
  ליהי שרמן
  2023-07-25
  בעקבות מעבר דירה הייתי זקוקה באופן מיידי להצהרת עורך דין על שינוי כתובת שאוכל לדאוג לשיבוץ בגן אחר. שי הבין את הדחיפות ומצא זמן לסייע לי בחיוך, שירותיות, אדיבות ומקצועיות רבה. ממליצה בחום!
  n9cho_99
  n9cho_99
  2019-09-10
  הם עורכים את הדין

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן