לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  תהליך גירושין – המדריך המלא

  עורך דין מומחה בדיני משפחה ובגירושין בפרט.

  השלב ההתחלתי בתהליך גירושין בקרב בני זוג ישראליים יהודים כרוך בפתיחת הליך / תביעה לגירושין בבית הדין הרבני, וכך גם לגבי הליך סידור הגט.

  עורך הדין ישי מויאל מסביר שההתדיינות בכל העניינים והנושאים הנלווים אל ההליך, בהם ענייני הממון, חלוקת רכוש משותף, מזונות ומשמורת ילדים, יכולה אמנם להתקיים בערכאה המועדפת (בית הדין הרבני או ביהמ"ש לענייני משפחה), אולם הדיון בסוגיית ההסכמה לגירושין כמו גם טקס הגירושין הלכה למעשה, שניהם בסמכותו המלאה של בית הדין הרבני.

  במקרים שבהם מתקיימת הסכמה בין שני בני הזוג באשר לכול שאר הסוגיות והעניינים הנלווים אל ההליך, מוגש הסכם הגירושין לאחת הערכאות לצורך אישורה ומתן תוקף של פסק דין, ובזאת מסתיים ההליך הביורוקרטי.

  גירושין בהסכמה או ללא הסכמה בין בני הזוג

  תהליך גירושין יכול להתבצע בשני אופנים: גירושין בהסכמתם של שני בני הזוג (הגשת "בקשה משותפת לגירושין"), או לחלופין גירושין ללא הסכמה בקרב בני הזוג (הגשת "תביעת גירושין"). עורך הדין ישי מויאל מסביר שבמידה והפרידה היא החלטה משותפת של שני בני הזוג, מומלץ להם להגיש במשותף את הבקשה לגירושין בבית הדין הרבני, מה שעשוי לייעל ולקצר משמעותית את כול התהליך עצמו.

  יש להגיש את הבקשה לגט בבית הדין הרבני שבמקום מגוריהם של בני הזוג. גם בנוגע לשאר הסוגיות הנלוות אל הגירושין מתפצלת הדרך לשתיים: הסכם גירושין או בקשה ליישוב סכסוך. כשמתקיימת הסכמה של שני בני הזוג באשר לכל הנושאים הרלוונטיים העומדים על הפרק בעקבות פרידתם, עליהם לערוך הסכם גירושין ולהגישו לביהמ"ש לענייני משפחה או בית הדין הרבני לצורך אישורו ומתן תוקף של פסק דין.

  הסכם גירושין או בקשה ליישוב סכסוך

  במקרים של מחלוקת בקרב בני הזוג לגבי אחד או יותר מהנושאים הרלוונטיים הנלווים לתהליך הגירושין, עליהם להגיש בקשה ליישוב סכסוך באחת משתי הערכאות, והם יוזמנו לפגישות גישור שמתקיימות ביחידות הסיוע שליד ביהמ"ש לענייני משפחה או בית הדין הרבני שאליו הבקשה הוגשה.

  המטרה היא לנסות ולמנוע מבני הזוג הגעה למצב של מאבק משפטי ולסייע להם בסיום ההליך בהסכמה, כאשר רק במקרים שבהם נכשל הליך הגישור, רשאים הצדדים לפנות לערכאות המשפטיות.

  מן האמור לעיל ניתן להבין שתהליך גירושים עשוי להתנהל במגוון דרכים שונות, זאת בהתאם ליכולתם של בני הזוג ליישב את המחלוקות ולהגיע לעמק השווה. עם זאת, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום, בין אם ישנה הסכמה בקרב בני הזוג ובין אם מחלוקת עמוקה.

  אין מאמר זה מהווה תחליף לייעוץ משפטי

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לייעוץ לחץ לכאן
   1
   Scan the code
   היי, כאן עו"ד ישי מויאל מומחה לענייני משפחה וגירושין.
   במה אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן